Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účinky masáže CNT

Taoisté ze starobylé Číny zjistili, že u lidí často dochází k blokádám ve vnitřních orgánech, které způsobují bloky (uzly a zauzlení) v břiše.  Tyto blokády zúží tok energie (chi), naší životní síly. Nejvíce škod způsobují negativní emoce jako  je strach (ledviny), zlost (játra), úzkost, deprese a starosti (žaludek). Problémy rovněž způsobuje přepracování, stres, nehody, chirurgické operace, drogy, toxiny, špatná výživa a špatné držení těla.

Když jsou vnitřní orgány zablokované, ukládají nezdravé energie, které mohou přecházet do jiných tělních systémů a dostávat se na povrch jako negativní emoce a onemocnění a ve snaze se dostat ven, způsobují nekonečný cyklus negativity a stresu. Pokud se negativné emoce nemohou dostat ven, uhnízdí se v orgánech anebo se přesunou do břicha, které souží jako „skládka“. Břicho je schopno zpracovat nějaké emocionální smetí, ale častěji se stává, že nestíhá. Energetická centra v těle nacházející se kolem pupíku se ucpou a zablokují a odříznou se od zbytku těla.

Chi Nei Tsang je metoda, která uvolňuje a pročišťuje zablokovanou energii.

Životní síla chi (česky „či“ nebo „čhi“) se pohybuje ve vnitřních kanálech těla, v nervovém systému, krevních cévách a lymfatických uzlinách. Tyto systému se setkávají a kříží v břiše, které funguje jako ovládací centrum. Zde se akumuluje napětí, starosti a stresy z každého dne, měsíce, roku a zřídka se je podaří uvolnit. Tyto blokády mohou způsobit fyzické zauzlování a zasukování nervů, krevních cév a lymfatických uzlin. Důsledkem pak je pak postupné přerušení toku energie.

Taoisté si uvědomili, že negativní emoce mohou způsobit vážné poškození zdraví člověka a narušit tak fyzické i spirituální funkce. Chápali, že každá lidská emoce je vyjádřením energie a že určité emoce mohou naznačovat negativní energii způsobující fyzické onemocnění. Rovněž přišli na konkrétní vztahy mezi emocemi a orgány. Například „zauzlení“ v žaludku znamená přítomnost starostí a obav, které se usazují v žaludku a ve slezině.

Taoisté také přišli na to, že většinu onemocnění lze vyléčit, když dojde k uvolnění toxinů a negativních sil z těla. Vytvořili umění Chi Ne Tsang, které recykluje a transformuje negativní energie, které ucpávají vnitřní orgány a způsobují blokády ve formě zauzlení a zasukování v břiše. Chi Nei Tsang uvolňuje a čistí toxiny, špatné emoce a nadměrnou horkost anebo nedostatečnou horkost, která způsobuje dysfunkci orgánů.

Chi Nei Tsang vnikl před tisíciletími v horách taoistické Číny. Byl používán mnichy v klášterech na detoxikaci, posílení a šlechtění těla za účelem udržení vysoké energie, která se vyžaduje k provádějí nejvyšších úrovní duchovních praktik.

 

Dnes se CNT používá převážně ze čtyř hlavních důvodů:

 

1.      CNT detoxikuje: Manipulační techniky CNT uvolňují nadbytečnou stagnaci v těle a zlepšují vylučování a stipulují lymfatické a oběhové systémy. Rovněž posiluje imunitní systém a odolnost vůči nemocem.

 

2.      CNT pomáhá restrukturalizovat a posilovat tělo: protože se zabývá vnitřní strukturou a polohou vnitřních orgánů, CNT tyto orgány stimuluje a pomáhá napravovat jejich špatné postavení způsobené vnitřní nerovnováhou. Uvolňuje hluboce usazené napětí a obnovuje vitalitu orgánů. CNT pomáhá u chronických bolestí jako je bolest zad, krku a ramen a problémů souvisejících se špatným postavením chodidel, nohou a pánve.

 

3.      CNT pomáhá vyrovnat se s emocionálním životem: veškeré nezpracované emoce jsou uloženy v trávícím systému a čekají, až se s nimi začne pracovat. Špatné zpracovávání emocí je jednou z hlavních příčin onemocnění. CNT pomáhá zpracovávat emoce a vyjasňovat emocionální život. To nám pomáhá se vyvíjet a růst a zlepšovat sami sebe. CNT se rovněž úspěšně využívá v kombinaci s psychoterapií.

 

4.      CNT pomáhá poznat sama sebe: Věříme, že každý je zodpovědný za své vlastní zdraví a  že léčení přichází zevnitř každého z nás. Učíme techniky ke zlepšení dýchání a zároveň i techniky, jak si můžete pomoci sami. Poskytujeme rady týkající se stravy, životního stylu, konkrétní návody na vizualizace a meditační techniky k dalšímu podpoření léčby.